FOTBAL

MECI DE COSMAR LA FALTICENI PENTRU PASCANENI

Somuz Falticeni – CSM Pascani    2-1
Vasile Padovei (14), Dumitru Mircescu (78) / Andrei Stan (52)

Primul meci dintre cele doua echipe s-a disputa astazi 20.10.2018 la Falticeni contand pentru etapa a IXa din cadrul ligii a III a seria I. Meciul a inceput la orele 15.00 cu lovitura de incepre a gazdelor. Iar Dupa minute de tatonare echipa oapete deschide scorul in minutul 14 prin Vasile Padovei. Acesta a realizat si scorul la pauza 1 – 0 pentru SOMUZ Falticeni.Dupa ce pascanenii au iesit mai motivati de la cabine au si egalat prin Andrei Stan in minutul 52. Mai grav pentru a fost ca doi jucatori au fost eliminat in minutele 57 Cogeac si Ungurenasu in min 81. Scorul final a fost realizat in minutul 78 de catre Dumitru Mircescu care a urcat echipa din Falticeni pe un loc neretrogradabil.

Partida de a fost condusă de o brigadă de arbitri formată din: Răzvan Necrici (din Chechiș – Maramureș), la centru, ajutat la cele două tușe de Ștefan Daniel Lar (din Baia Mare) și Vlad Țăranu (din Piatra Neamț).

Obseratori au fost Costică Manasă (din Bacău) și Mihail Lazăr (din Covasna).