Connect with us

FOTBAL

CSM Paşcani – Foresta Suceava 4-1

Iliuţă Unghianu (50), Andrei Apostol (55), Irinel Pătraşcu (76), Andy-Casian Sinescu (85 – pen.) / Robert Martin (90+1)

Astăzi 03.05.2019 s-a disputat etapa 26 din campionatul ligii a III a. Astfel echipa pășcăneană a întalnit pe teren propriu pe FORESTA Suceava. Meciul a început la orele 18.00 cu lovitura de începere a gazdelor. După 10 minute de tatonare, pășcănenii încep ușor, ușor să domine și în prima repriza se muta în terenul advers. Din pacate scorul la pauză rămâne alb. După pauză elevii pășcăneni motivati mai bine au deschis scorul repede în minutul 50 prin Unghianu, iar majorarea s-a produs foarte repede dupa numai 4 minute, printr-o actiune a lui Andrei Apostol. UN joc foarte bun al pășcănenilor și controlarea jocului a făcut ca în minutul 76 Irinel Pătrașcu să marească scorul ducându-l la 3 – 0. Ultimele minute de joc au adus ultimele goluri. Pășcănenii au marcat în minutul 85 din penalty prin Andy Sinescu,iar golul de onoare al oaspeților a fost marcat în prelungiri de Robert Martin.

Astfel echipa pășcăneană a mai luat trei puncte importante pentru rămânerea în liga a IIIa

CSM Pașcani : 1 BARGAN CIPRIAN, 23 FLOREANANDREI, 6 ONICĂ ARMAND, 15 GHIMP ION, 10 SINESCU ANDY, 7 UNGHIANU ILIUȚĂ, 19 STAN ANDREI, 21 UNGURENAȘU LORENZO, 9 FIRAN ANDREI, 14 PATRAȘCU IRINEL, 11 TĂTĂRUȘANU CEZAR

REZERVE: 88 POPA IONUȚ, 18 ZAREMBA TUDOR, 5 MARINCEAN IOAN, 16 LEUȘTEAN GABRIEL, 22 GANGAL MARIUS, 2 PUȘCAȘU DANIEL, 17 APOSTOL ANDREI

FORESTA SUCEAVA : 90 LOGOFĂTU ALEXANDRU, 6 BEJENAR DANIEL, 26 VIȚELARU ANDREI, 27 LELEADNIC EUGENIU, 15 MOCANU GEORGE, 30 BOCA VASILE, 20 VREMEA ALEXANDRU, 13 LUNGU TEODOR, 7 ARTENIE IONUȚ, 9 MARTIN ROBERT, 11 CĂINARI CORNEL

REZERVE : 66 CĂRBUNE AUGUSTIN, 8 IONESCU PAUL, 17 ROBCIUC DUMITRU, 18 RIGONI MATTEO