CSM Pașcani – Știința Miroslava 3-4

CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 3-4
Eusebiu Mercaș (31, 48), Cătălin Aeroaiei (72) / Franck Tchassem (9, 65), Giani Unghianu (23), Irinel Popescu (27)

Vine

Vineri 17 septembrie începând cu orele 17.00 s-a disputat etapa a IV-a din cadrul ligii a III a de fotbal a campionatului național. Astfel echipa locală CSM Pașcani a primit vizita celor de la Știința Miroslava. Meciul a pornit prost pentru noi, fotbaliștii pășcăneni erau conduși cu 3-0 în minutul 27, dar am redus din diferență până la pauză prin căpitanul nostru Eusebiu Mercaș. La revenirea de la vestiare am reușit să ne apropie la un gol de adversari în minutul 48 tot prin căpitanul nostru Mercaș. În minutul 65, oaspeții s-au distanțat la 4-2, distrugând speranțele noastre de egalare. CSM a punctat din nou, în minutul 72, pentru 3-4, iar finalul a fost palpitant. Tabela a rămas însă nemodificată până la finalul jocului, deși jucătorii noștri au fost peste ei in ultimele 15 minute.

Astfel echipa noastră se afla după primele patru etape pe ultimul loc cu zero puncte.