Connect with us

FOTBAL

JUNIORI U 19 – CSM PAȘCANI – LPS VASLUI 4 – 2

GOLURI : Ursuleasa Eduard (min 40,60), Chiriac Ionuț min 70, Gălan FLorin min 85.

Sâmbata 24 noiembrie echipa de juniori U19 a avut meci acasa impotriv celor de la LPS Vaslui. Acest meci a contat pentru etapa a  IX a în campionatul de juniori national seria I. Elevii antrenați de Romică Văcaru au reușit un meci bun câștigând cu scorul de 4- 2 după ce a reușit sa egaleze în prima repriză.

CSM Pașcani a folosit următoarea formulă: Popa Ionuț, Agache Laurențiu, Popa Ciprian, Grigoroaea Andrei, Iftimia Andrei, Rusu Sergiu (min 50 Lupu Marius), Babătă Iustin, Ungruenașu Lorenzo (min 45 Bahrin Cristian), Pârja Valentin ( min 60 Gălan Florin), Ursuleasa Educard, Chiriac Ionuț.

Rezerve: Ursuleasa Cosmin, Todică Iulian, Vîntur Irinel, Gherasim Alexandru, Grigoriu Roberto

Antrenorul pășcănean ne-a declarat dupa meci : ”Băieții noștrii au făcut un meci bun, am reușit sa revenim în prima repriză de la 1 – 0. Ne pare rau că s-a terminat turul campionatului când baieții noștrii au prins o formă bună de joc. Speram și la anul să avem aceeași formă”

Astfel echipa de juniori U19 a urcat în clasament pe locul 5.