Connect with us

ATLETISM

MEDALII LA ETAPA DE ZONA LA ATLETISM

    Duminica dupa amiaza s-au incheiat la Bacau intrecerile etapei zonale ale C.N. atletism in sala pentru copii
      REZULTATE TEHNICE:
       COJAN FRANCESCA- loc.1 medalie aur – saritura in inaltime  -1,25 m
                                          -loc.4 la 60 m garduri cu 11″4
      ADAM ILINCA           -loc.2 medalie argint -saritura in inaltime -1,25 m
                                         -loc.6 saritura in lungime  cu 4,18 m
      TUTU DARIA            -loc.2 med.argint -aruncarea greutatii 2 kg – 10,93 m
       BOGHIU EVELINA – lo
                      COPII cat.1 -nascuti 2009
c.5 saritura in lungime – 4,19 m
                                        -loc.7 la  200 m plat cu 31″7
      IONITA  DARIA   – loc.11 la 60 m plat cu 9″92
                                  – loc.12 la 200m plat cu 35″15
     KISS  ROBERTA –  loc.7 aruncarea greutatii 2 kg – 7,49 m
                            COPII cat.2  nascuti 2o10
       CREANGA  ALESSIA –   LOC.2  medalie de argint -saritura in lungime cu 4,17 m
                                           = lo

c.2 med.argint -la 60 m garduri cu 11”23
      JIPA  SOFIA       -loc.3 medalia de bronz la 60 m garduri cu 11″25
                                 – loc.5 saritura in lungime cu 3,87 m
      CRASMARU  IUSTINA  – LOC.1 medalia de aur -aruncarea greutatii 2 kg  -9,47 m
      PERIJOC  ELENA            -loc.2 -med.de argint -aruncarea greutatii 2 kg -9,07 m
      NICULEASA  ANDREI    – loc.6 saritura in lungime -3,86 m
                                              – loc.6 la 60 m plat cu 9″9
      COJOCARIU MARI
                                          -loc.9 la 200 m plat cu 34″7
     BETEAGA ERIKA   -loc.5 saritura in inaltime cu 1,10 m
                                    -loc.7 la 60 m garduri cu 12″10
     MICU TEODOR    – loc.9 la 60 m plat cu 10,88
                    – loc.11 saritura in lungime cu 3,21 m
     SCHIPU   MIRUNA    -LOC.3 -medalia de bronz -saritura in inaltime  cu 1,15 m
          MEDALIATELE CU AUR SI ARGINT;COJAN,ADAM,TUTU,CRASMARU,CREANGA SI PERIJOC
      VOR REPREZENTA CSM PASCANI LA FINALELE DI 8-10 APRILIE LA BUCURESTI.
 COPII CAT 3 nascuti  2011
  NISTOR  PAULA  – LOC.1 MEDALIE ARGINT lungime cu elan 4,02 m
                               – loc 4  la 50 m garduri cu 9″68
  CRACIUN DALILA    – loc.2 med.argint lla 50 m garduri cu 9″47
                                    -loc.4  lungime cu elan   -3,65 m
   PARAOANU LAVINIA – loc.8 la 50 m garduri  cu 10,32
                                        – loc.13  lungime cu elan  -3,65 m
  Sportiva a concurat cu leziuni fibrilare la un picior
         COPII CAT.4 nascuti 2012,2013,2014
  DOROFTEI IOANA – loc.2 -medalia de argint saritura in lungime-3,41 m
                                  – loc.9 la 50 m garduri  cu 10″48
  COVRIG ISABELA    -loc.3 medalia de bronz -lungimea cu elan -3,34 m
                                   – loc.7 la 50 m garduri cu 10″21
CHINEZ EDUARD    – loc.5 la 50 m garduri cu 10″29
                                 – loc.10

A – loc.8 la 60 m garduri cu 12,21
  saritura in lungime cu 2,95 m
     Copiii cat 3 si 4 nu participa la etape finale nationale,doar [pana la etapa zonala.

Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată.

More in ATLETISM