Connect with us

ATLETISM

PREMIANTII NOSTRI LA CONCURSUL NATIONAL DE ATLETISM

 Rezultatele tehnice de la concursul national de atletism pentru copii si juniori 3 desfasurat la Iasi in 29-30 aprilie 2022 si la care CSM Pascani a avut 28 participanti=CUPA  ATLETIS JUNIOR
   JUNIORI 3 (2007-2008)
    Pantoc Teodora – loc.1 la saritura in inaltime cu 1,25m
                                 -loc.2 la 60m garduri cu 13,25
  COPII  1 (2009)
  COJAN FRANCESCA-loc.1 saritura in inaltime cu 1,40m
                                     -loc.2 la 60m garduri cu 11,42
                                     -loc.3 stafeta 4x100m
                                     -loc.4 la 60 m plat cu9,53
  ADAM ILINCA  -loc.2 ar.greutatii cu 9,50m
                            -loc.2 saritura in lungime cu 4,35 m
                            -loc.3 la saritura in inaltime cu 1,25m
                            -loc.3 la stafeta 4x100m
 BOGHIU EVELINA -loc.1 la 800m cu 3.03.99
                                 -loc.2 la 60m plat cu 9,06
                                 -loc.3 stafeta 4x100m
 TUTU  DARIA   – loc.1 aruncarea greutatii 2 kg -10,82m
                            -loc.3 la stafeta 4x100m
 KISS ROBERTA  – loc.3 ar.greutatii 2 kg -7,80m
 IONITA  DARIA  -loc.5 la 60m plat cu 10,17
    COPII 2  = (2010)
      CRASMARU IUSTINA -loc.1 ar.greutatii 2 kg -9,67 m
      PERIJOC ELENA        -loc.2 ar.greutatii 2 kg – 8,81m
     BETEAGA ERIKA  – loc.1 saritura in inaltime cu 1,25m
      SCHIOPU  MIRUNA- loc.3 saritura in inaltime cu 1,20m
      CREANGA  ALESSIA – loc.1 saritura in lungime  -4,33m
      NICULEASA  ANDREI -loc.3 saritura in lungime -3,82 m
                                           -loc.4 la 800m cu 3.01.65
     JIPA  SOFIA  -loc.4 la 60m garduri cu 11,71
     PANTOC EDUARD  -loc.6 la 200m cu 35,16
         COPII 3  (2011)
    NISTOR  PAULA  – loc.1 saritura in lungime -4,19m
                                 -loc.2 stafeta 4x 50m
                                 – loc.4 la 50m plat cu 8,14
    CRACIUN  DALILA  – loc.2 la stafeta 4x50m
                                     -loc.4 la 50m garduri cu 9,73
    PARAOANU LAVINIA – loc.2 la stafeta 4x50m
    TACU  ASIA      – loc.2m stafeta 4x50m
            COPII 4  ( 2012)
       DOROFTEI  IOANA  -loc.1 saritura in lungime cu 3,65 m
                                         – loc.2 stafeta 4x50m
      COVRIG ISABELA  -loc.2 la 50m plat -8,58
                                     -loc.3 la 50m garduri -9,73
                                     -loc.2 stafeta 4x50m
      LISMAN ROBERT   -loc.2 la stafeta 4x50m
    COPII SPIRIDUSI (2013 si mai mici)
             CHINEZ EDUARD   -loc.1 saritura in lungime cu 3,23 m
                                             -loc.3 la 50m plat cu 8,67
                                             -loc.2 stafeta 4x50m cu fetele de la  C4
     22 sportivi au contribuit la cele 35 medalii din care 23 la probele individuale
  (9 locuri 1;     7 locuri 2;    7 locuri 3)

Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată.

More in ATLETISM