Connect with us

ŞAH

MEDALII PENTRU ŞAHIŞTII PAŞCĂNENI

La sfarsitul lunii iulie o parte dintre sahistii de la CSM Pascani au fost angrenati in competitiile organizate sub egida FRSah. Tonul a fost dat de catre  Tatarusanu Eric si  Sava Bogdan si Andres Anton , participanti la Cupa Sergentul ce s-a desfasurat in perioada 26-28.07.2019 la Vaslui. Dupa cele 7 runde , 2 sportivi au reusit sa urce pe podiumul de premiere astfel: Tatarusanu Eric care cu 4.5 p s-a clasat pe locul I la categoria Elo <1300 iar Sava Bogdan cu 6p , locul II in clasamentul general ,la egalitate de puncte cu sportivul clasat pe primul loc.In celalalt capat al tarii, mai precis la Arad , s-a desfasurat in perioada 24.07-31.07.2019  Festivalul International de Sah Arad , unde CSM a fost reprezentat de 3 sportivi: Bradateanu Corneliu, Morariu Daniel si Pislariu Stefanel-Vasilica. Numarul participantilor la aceasta competitie a fost de ordinul sutelor , participantii putand opta pentru unul dintre cele 5 concursuri. Dupa cele 9 runde de concurs, Pislariu Stefanel -Vasilica s-a clasat al II-lea sectiunea Elo<2000 cu 5.5 puncte iar Morariu Daniel pe locul I la sectiunea Elo 1701-1800. Foto cu participantii si premiere in atas. Din pacate nu am poze de la premierea dlui. Sava Bogdan si Pislariu Stefanel, Pislariu fiind nevoit sa nu participe la festivitatea de premiere din cauza trenului ce trebuia prins!