Connect with us

FOTBAL

ACS USV Iasi 2-1 CSM Pascani

Pierdem derby ul la ultima faza a jocului dupa un meci care diferenta a fost facuta plusul de experienta al gazdelor noastre si de arbitrul Mihuleac care la scorul de 1-1 ne a refuzat un penalty clar ca lumina zilei , invocand faptul ca jucatorul nostru a simulat fiind sancționat cu cartonas galben .
Vis a vis de rezultat , imi asum intreaga responsabilitate ! Chiar daca in prima repriza am parut coplesiti de miza jocului , in repriza a doua am avut un joc bun iar daca am fi fost putin mai atenti , am fi putut transa jocul in favoarea noastră. Felicit baietii pentru tot ce au facut pana acum , pentru ca ei au adus echipa in punctul de a se lupta la promovare , felicit acesti tineri care muncesc in fiecare saptamana pentru visul lor de a ajunge cat mai sus si de a face performanță . Mai sunt 8 etape de jucat , nu este nimic pierdut , suntem la egalitate de puncte si vom lupta pana la ultima secunda din ultima etapa pentru a ne indeplini obiectivul ! Multumesc frumos numerosilor suporteri care au facut deplasarea la Iasi pentru a ne sustine , imi pare rau ca nu am reusit sa i facem fericiti dar sunt sigur ca vor ramane alaturi de echipa pentru ca baietii au nevoie de suportul lor !