Connect with us

ŞAH

Cupei Orasului Piatra Neamt la Sah editia a X a

In zilele de 25 si 26 iunie s-a desfasurat a X a  editie a Cupei Orasului Piatra Neamt la Sah, la care CSM Pascania fost reprezentat de Bejan Silvestru , Morariu Daniel si Pislariu Stefanel-Vasilica.  Cei 92 de sportivi inscrisi s-au confruntat pe parcursul celor 9 runde de concurs de sah rapid. La final, Pislariu Stefanel-Vasilica cu 6.5 puncte ,s-a clasat pe locul V in clasamentul general si pe locul al II lea la grupa de Elo 1701-1900. Bejan Silvestru cu cele 5 puncte acumulate s-a clasat pe locul 39 in clasamentul general lipsindu-i o jumatate de punct pentru a intra in lupta pentru cele 5 locuri care s-au premiat la grupa de Elo 1501-1700, iar Morariu Daniel cu 4.5 puncte s-a clasat pe locul 41. Imagini foto de la festivitatea de premiere in attach , sportivul pascanean fiind primul din stinga imaginii.